Günlük Gezi Paylaşımları

Maceralı bir Ağva gezisi

Bizim grup ile uzun zamandır çıkamıyorduk. Güzel bir Ocak ayında gene toplanma fırsatı bulduk. Cenk, Ümit, Onur ve yeni katılan Hüseyin ile Gelemeyenler adına üzüldüm. Güzel bir gün güzel bir rota macera ve Onur’un yaşattığı korku ile genel olarak güle oynaya güzel bir gündü.

Maslak’ta toplanmaya Karar verdik Cenk geldiğinde Lastiğine vida girdiği için Pazar günü lastikçi bulmamız gerekti. Ben lastiğe fitil takarlar sökmeğe gerek yok dedikçe Cenk fitil oluyor. Pazar günü çok gecikmek istemiyordum. Ümit ve Onur bu arada Biz Onur’un motoru alalım Karşıda buluruz deyip uzadılar. İçinden ne olur cenk şimdi lastiği söktürmekle uğraştırma diyordum Cenk otomobil lastikçisinde durdu ve nasıl olduysa lastiğe fitil koydurdu ☺.. Yolun başına bu kadar sevinemezdim. Aksi halde 2-3 saat lastik ile uğraşabilirdik. Gerçi Cenk bu işten çok memnun olmamıştır. Yol boyunca durduğumuz yerde fitile bakıp fitil oldu ☺

Grupla Dragos sahilde buluştuktan sonra bol sohbetli kahvaltı yaparak Ümit ile Onur’un bizden önce Afrika Twin alacağını öğrenmem içimde bir burukluk yarattı ama sevindim. Darısı benim başıma ☺ Umarım Moğolistan gezisini planladıkları gibi yaparlar.

Yola çıkarken gideceğimizi yer konusunda Cenk için ne kadar uzun olursa o kadar iyi mantığı ile uzun bir rota seçtiler ben yağmur yayacak o kadar gitmeyelim desem de gidebildiğimiz kadar gideriz diyerek çıktık yola. Yeni üyemiz Hüseyin Götü başı oynuyor bir bakıyoruz yanımızdan geçiyor bir bakıyoruz arkada. Rotayı özellikle farklı yerlerden geçirmişler bir asfalt bir toprak bir çamur girip çıkarken bir den Ümit’i uçarken görüyoruz. Güzel bir artistlik hareket ile motoru yatırıp kendini atarak hiç bir şey olmadan kurtarıyor. Allah kimseyi düşürmesin. İnsan o halde görünce içi ürperiyor.

Hemen yakındaki benzincide Ümit’i ve motoru yıkadıktan sonra yola devam. Toprak görünce ben kendimden geçiyorum. asfalt a çıkınca arkaya geçiyorum. Ama Gün bitiyor biz daha yolu yarılamadık bile son karar o kadar gitmeyelim Ağva’ya gidip bir şeyler yeriz. Oradan döneriz olarak karar veriyoruz. Cenk’in benzin alalım deyince Ağva girişinde bir benzinciye giriyoruz. Hava hafifi kararıyor. Tam çıkarken benzinci arkasında şirin bir dere kenarında yemek yemeğe karar vererek güzel dağ yollarını tamamlıyoruz. Geçtiğimiz yollar gerçekten güzeldi hepimizin ağzı kulaklarında bir tek Hüseyin’in değil sanırım. Onun her tarafı ağrıyordu. Yemek yerken artık Temden gideceğiz diye bir yandan üzülüyorum. Cenk’e kalsa aynı yoldan dönmek istiyor. Yağmur yağmasa bende anı düşüncedeyim. Hüseyin yürüyemeyecek durumda imkanı olsa orada kalacak, en kısa yoldan gidelim diyor Cenk aynı yoldan dönemim diyor.

İdare eden bir yemek yedikten sonra hadi yola çıkalım diyerek. Motorlara atlayıp gidiyoruz. Ümit önde Hüseyin Mehmet (ben) Cenk Onur sırayla gidiyoruz süper güzel virajlı yollar ümit kaptırmış Hüseyin hava karardığı için Ümit’in ışıklarından faydalanıp kıçından ayrılmıyor ben onlara yakın gitmeye çalışıyorum ama arkadan Cenk’i kolluyorum Cenk iyice uzaklaştı. Sonra gözden kayboldu. Ümit’i durdurmam ile 1 dk içinde Cenk geldi ama ONUR YOK.. Gecenin en korku dolu 20-30 dakikasıydı Cenk aşağıda arkamdaydı diyor ama Gelen yok. Onurun telefon kapalı hemen dönüp aramaya başladık. Hepimizde bir korku inşallah bir şey olmadı içinden devamlı bunu geçiriyordum. Sonuç Onur yanlış yola girmiş telefonda çekmiyor. 20 dk sonra bizi aradı ve konum gönderdi bir araya gelebildik. Bu arada tabi yağmur başladı ve Cenk ve Onur kot pantolon ile geldiklerinden su gibi ıslanmışlar.

Tem’den dönerek Levent Mc Donalds ta kahve molasına kadar sorunsuz ulaştık. Oradaki kız bizi görünce zaten üşüyen kız iyice üşüdü üzerimizden damlayan sular kahve alırken bir gölet oluşturmuştu.

Kahvelerimizi içerken güle oynaya hepimiz ağzı kukalarında (Hüseyin hariç))) günün değerlendirmesini yaptıktan sonra dağıldık.

Keşke gurubun diğer üyeleri de gelseydi….

Herkese teşekkürler.

Mehmet OKUR

Toplam Mesafe: 342149 m
Ortalama Hız: 49.05 km/h
Toplam Süre: 11:05:04