Günlük Gezi Paylaşımları

Africa Twin mi KTM mi?

Bir yıldan fazladır Africa Twin geliyor geldi derken geldi. Bir geziye giderken. Onur ve Ümit’in sipariş verdiğini duyunca biraz üzülmüştüm. Hemen arkasından Cenk’te sipariş verdi Cenk ve Murat daha önce gidip kullandıkları onlar aradaki farkı biliyorlardı. Ben kullanmadığım için bir türlü karar veremiyordum Africa Twin mi KTM mi? Benim KTM 990 satayım 1-2 model yükselteyim düşüncesindeydim. Yada Kırmızı bulursam bir Afrika Twin alırım diyordum. Sahibinden’e ilanı koymam ile Motorun eski sahibi aradı. Bana üzülerek sattığı motoru satılık ilanlarında görünce hemen gelip aldı. Ben bile bu kadar kolay satacağımı düşünmüyordum esasında tam tersi satılmayacağını düşünüyordum. Bende KTM’yi satınca bir burukluk yaşadım.

Şimdi sıra motor almaya gelmişti. Ama ben yazık ki ben bir türlü karar veremiyorum sahibinden de bakmadığımım motor kalmadı. Afrika Twin alayım diyorum ama Kırmızı manuel vitesli yok Bizim gruptakilerin motorları da gelmedi. Telefon açtığım bayiler hep aynı şeyi söylüyor Haziran’da teslim edebiliriz. İyi güzelde benim o kadar vaktim yok Haziran sonunda Alplere gideceğim.

Bir yandan motor bakıyorum bir yandan karar vermeye çalışırken Cenk Afrika Twin motorunu aldı. aldığı gibi hemen bir gün çıkalım test etmem gerek. Sonuçta KTM 990’a yakım bir motor kullanmaktan zevk alırsam bende ondan alacağı.

Gün geldi Cenk ile buluştuk. Göktürk’te motorları değiştirdik. (Ben Tuncay’ın KTM 900 almıştım motorum yokken.) Yolda gidiyorum yol tutuşu iyi. Rahatlık iyi. Yakıt yakma iyi. hemen hemen bir çok şey iyi motorda. Ama bir şey eksik KTM’deki içindeki hayvan yok. biraz önce KTM’ye biniyordum ve kullanırken bana ayrı bir zevk veriyordu. Afrika Twinde bunu bulamadım.

Artık kararımı verdim o kadar para verip Afrika Twin alacağımı ya KTM 1190 alacağım yada hiç fazla para vermeden KTM 990 alıp dağda bayırda motoru yatırdığım zaman hiç üzülmeden kaldırıp kullanmaya devam edeceğim.

Hemen gidip bir KTM 990 aldım tabi ki ve mutlu olarak biniyorum.

Bu arada Murat’ta dayanamayıp Afrika Twin aldı ama nedense hep benim motora binmek istiyor 🙂

BENCE KTM….