Uzun Yol Gezi Paylaşımları

Alp dağları öncesi Hazırlıklar

Evet.
Vize ile başlayalım. İtalya’yı tercih ettik. Sebebi ise motosikletlerimizi feribot ile Trieste’ye göndermek ve devamında hemencecik dağlara kavuşmak.

Italya’ya vize için, şirket evrakları dışında, 15 günlük yolculuğumuzun bütün konaklama detayları ve Feribot Firmasının sağladığı antetli kağıdı hazırlayarak başladık. Hemen, www.idata.com.tr adresine girip randevumuzu aldıktan sonra evraklarla beraber harbiye/Istanbul’daki ofiste bitiverdik. Görevli bayanların yardımsever veya meraklı olduğu için mi bir çok soruya cevap vermek zorunda kaldık? yada bu prosedürün bir parçasımıydı bilemiyoruz ancak yinede çok samimi idiler. Beğendik.

Vize yaklaşık 2-3 gün içinde elimize oldu. Ancak, burada ilk kez vize alınacaksa anladıkki zaman uzuyor ve tarih yaklaştıkça endişeleniyorsunuz. Nitekim, hepimizin vizeleri tamamlandı.

Götürülecekler listesi için hemen bir Google Sheet ayarladık ve oradan herkez kendi getirebileceklerini, getirilmesi gerekenleri felan yazıp çizerek güncelledi. Kalabalık seyahatlerde görev paylaşımı gerçekten zormuş. Neyseki Afrikaya gitmiyoruz diye düşünerek, eksiklerimizi yoldan toparlarmayı planlıyarak devam ediyoruz. Listenin en komiği maddesi ise, “Yemek için herkes 3 kangal sucuk alacak.” Liste uzanayıp gidiyor, kişisel temizlik malzemeler, motor bakım edavatları, kamp aletleri, tüp, çadır, mat vb. Motorlarımıza sığdırmamız gerken onca şey!

Eksik yada fazla yarın Feribota bindirmiş olacağız motorlarımızı.