Uzun Yol Gezi Paylaşımları

Vakit Geldi Motorları UN RO-RO ya bırakma zamananı

Vakit Geldi Motorları UN RO-RO ya bırakma zamana.

Aylardır yaptığımız planlar sonunda gerçekleşiyor. Motorların yolculuk günü geldi. Salı akşamı hepimiz gece 12 ye kadar motorları hazırlama derine düştük. Ancak Murat her zamanki gibi sondaki ka bir aksiyon yapmazsa olmaz. Aldığı yan çantalar olmadı. Kendisini tebrik ediyorum. Gece 10 da Afrika Twin için yan çanta buldu ve sabah alıp buluşma noktasında geldi.

Cenk hazır Murat hazır Ben dünden hazırım 🙂 saat 12 gibi buluş Cenklerin ofisin önünde fotoğraflarımızı çekerek direk Pendik Un Ro-Ro limanına gidiyoruz. Yolda herkesin neşesi yerinde Cenk zaten yerinde duramıyor devamlı bağırıyor HAYDİ GEÇLER diyerek bizi gazlıyordu.

UN RO-RO’ya geldik 10-15 tane bizim gibi motorcular vardı. Hepsi 1200 GS motorların yanına çektik ve hemen işlemlerimizi halledip dönmek istiyoruz. Öğlen tatilini hesaba katmadığımız için beklemek zorunda kaldık. Hava zaten çok sıcak ben içeri dalar dalmaz bir sebil buldum ve 2-3 bardak nefes almadan içtim. Arkadan Cenk geldi Tişörtü su gibi ter belli hararet yapmış. Su nerde dedi gösterdim. Oda benim gibi kana kana içiyordu ki içerde bir tek öğlen yemeğine gitmeyen devlet memuru tipli kişi Oruç tutan var başka yerde içsenize diyerek Cenk’e söylendi.

İşin ilginç tarafı bizim işimizi de bu memur tipli vatandaş yapacakmış 15-20 dk bekledikten sonra öğlen tatili bitti. Gittik aynı vatandaşa sorduk (sormaz olaydık) işlemler için ne yapacağız. Hemen önce dilekçe dolduracaksınız sonda kayıt yaptıracaksınız sonra bize geleceksiniz dedi. Dedi de yanındaki diğer eleman dilekçe yoktu nerden nereden çıktı diyor. Bizimki Cenk’e takık zaten artık var diyerek kestirip atıyor. Artık yapacak bir şey yok dilekçeleri yazarak kayıt işlemlerini yaptık. Nede olsa buradan geçmemiz gerekiyor. İşlemleri yaparken diğer motorcularda geldi geldi ama Uçak biletleri sorunlu daha önceden de bize söylemişlerdi biz 3 ay önce yazışmalarımız olduğu içi Recep bey ile gelmeden konuşmuştuk bizimkileri halledeceğiniz söylemişti. Bazı motorcular kendi biletlerini kendileri almışlar. Bazları ne olacak diye bekliyorlardı.

Sonuç olarak biletleri vereceklerini söylediler. Biz UN RO-RO’dan Recep beye pasaportların resimlerini gönderdik ve biletleri için ön talep açıldı işlemler hızlı oluyor diye düşünüyorduk. Ancak bu bilet olayı kesinleşmeden ücreti almıyorlar ücreti alamadıkları için gemiye motorları koyamıyoruz. Yani tek çare beklemek. Murat yemekhaneyi çoktan bulmuştu gidip gidip yemek yiyor. Bizde gidip saat 2 den akşam 19:00 a bekledik.

En sonunda işlemler tamam Ücretleri ödedik ve Motorları gemiye yükledik. Şimdi sıra uçak gününü beklemek……

Çok yakında bizde geliyoruz.