Uzun Yol Gezi Paylaşımları

Kamp (Danişment orman kampı)

Motor aldığımdan beri kamp hayalim vardı. Zaten bu güne kadar hiç kamp yapmamıştım. Cenk, Tuncay, Semih ile Saroz Körfezine gitmeye karar verdik. (Tuncay ve Semih’in izin sorunları çıktı.)

Öncek kamp malzemelerini hazırladık. Bir gün sonra Cumartesi günü.. Tüyap fuar merkezinde buluşarak yola çıktı. Gideceğimiz yeri bilmediğimiz için sanki arkamızdan atlı kovalıyormuş gibi son sürat saroz körfesine Danişment orman kampının bulunduğu yere gittik önce başka yer var mı diye baktık ama yok.. Çadır için 40 motorlar için 15 er TL toplam 70 tl(motorlara para alması saçma geldi) aldıktan sonra giriş yaparak çadırımızı kurduk.

Güzel bir yer orman içinde denizin dibine çadırımızı kurduk tabi koştura koştura gittiğimiz için erkenden gitmiştik. denizi çok temiz ama kestane vardı Cenk kaçırmadı tabi hemen bastı üzerlerine. ))

sohbet yemek falan derken akşam oldu… havada güzel çadıra gitmektense ikimizde dışarda uyuduk.

Sabah gözümüz ne deniz görüyor. Nede kamp yeri biran önce motora binmek istiyoruz. bu sefer acelemizde olmadığı için hep ortan yollarından gitmeye kararlaştırdık.

Dönüş yolu gerçekten süperdi. Orman yollarından giderek kimsenin girmediği koylar keşfettik. mutlaka birdahaki sefere bu koylarda kamp yapacağız.

Özellikle Danışkent ile gökçetebe arasındaki dağ yolunu mutlaka denemelisiniz. orada 2-3 tane kimsenin olmadığı koyvar.. Ayrıca gökçetebe güzel bir kamp alanı daha gördük ama gitmedik. belki bir sonraki sefere.

Dönüşte ne kadar orman yolu, köy yolu varsa girdik. Ünlü Uçmak dere’den de geçerek ilk kamp maceramızı sonlandırdık.

Neler öğrendik?
Kaskın camını açma Arı Sokar
Motorun yağını fazla koyma hortumla çekmek zorunda kalırsın…

Daha çok yapmak lazım… Tadı damağımızda.

 

Kamp Gidiş

Toplam Mesafe: 284393 m
Ortalama Hız: 73.30 km/h
Toplam Süre: 04:50:05

 

Kamp Dönüş

Toplam Mesafe: 297770 m
Ortalama Hız: 50.26 km/h
Toplam Süre: 08:09:31